Strony internetowe instytucji publicznych powinny być podstawowym kanałem komunikacji z obywatelkami i obywatelami. Strony takich instytucji powinny też oferować kanały RSS/Atom, by możliwe było śledzenie zmian i nowych wpisów na bieżąco (dla przykładu: kanał RSS strony Panoptykonu). Warto też rozważyć automatyczne wysyłanie informacji e-mailem osobom, które się na taką formę komunikacji zapiszą.

To podstawa. Jednak nie chodzi o to, by ograniczyć się wyłącznie do strony internetowej i newslettera. Sieci społecznościowe to ważne narzędzie dwustronnej komunikacji z obywatelkami i obywatelami i nie należy z niego rezygnować.

Czas, by polskie instytucje publiczne poważnie rozważyły założenie konta w Fediwersie. Jak pisze międzynarodowa inicjatywa FediGov: „Chcemy przekonać władze publiczne do ponownego przemyślenia sposobu korzystania z mediów społecznościowych. Można to osiągnąć poprzez stopniowe przechodzenie na sfederowane rozwiązania oparte na wolnym oprogramowaniu”.

(tak, bezczelna autopromocja w moim wydaniu, bo nikt tu jeszcze nie wrzucił chyba)

2 points

Było.

permalink
report
reply
2 points

Tia, wyszukiwałem nawet ale jakoś nie ogarnąłem. Internety trudne, nie umię w lemmiego no.

permalink
report
parent
reply

wolny internet

!wolnyinternet@szmer.info

Create post

Wolny (jak w rewolucji) internet to podstawa współczesnej organizacji ruchów społecznych. Nie możemy pozwolić, żeby kontrola nad tym co i komu mówimy spoczywała w rękach korporacji.

Ta społeczność ma na celu dyskutowanie jasnych i ciemnych stron internetowej wolności. Tak alternatyw, jak i wyciągających się za nami korporacyjnych.

Z zakresu informatyki warto zajrzeć też do społeczności;

Polecamy uwadze też przydatny spis praktycznych Szmerowych techno-porad.

Community stats

  • 2

    Monthly active users

  • 326

    Posts

  • 418

    Comments